29 Травня, 2023, 14:06

Свята, прив’язані до церковного календаря, мають відзначатися згідно з новим календарем – Віктор Єленський

Після ухвалення ПЦУ рішення про перехід  на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року, святкові дні, які прив’язані до релігійних свят, відтепер мають відзначатися згідно з новим календарем.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Віктор Єленський, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

Зокрема він пояснив, як згідно з новим календарем буде врегульовано питання  свят, які припадали на 14 жовтня, – Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць. 

«І свято українського козацтва, і День УПА, і День захисників та захисниць України прив’язані до свята Покрови, а не навпаки. І не до 14 жовтня вони прив’язані, і не до будь-якої іншої дати, а саме до свята Покрови Божої Матері. Покрова тепер буде припадати на 1 жовтня. І очевидно церкви звернуться, якщо вже не звернулися, наскільки я знаю, до Президента країни, до Верховної Ради з проханням, щоб два свята, які прив’язані до церковного календаря, а йдеться про Покрову та про День Володимира Хрестителя Руси – України, щоб вони тепер теж відзначалися по новому календарю».

Нагадаємо, що Православна Церква України офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. Так, 24 травня відбулося засідання Архієрейського Собору Православної Церкви України, під час якого розглядалося питання переходу на новий календар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini