19 Жовтня, 2023, 13:51

Свідомий світ нас підтримує: українська команда Burning Man розповіла про задум цьогорічної інсталяції та фідбек з боку учасників 

Цьогоріч на фестивалі Burning Man українська команда представила інсталяцію The Hedgehog Temple (Храм Їжака), споруду у вигляді їжака, збудовану зі сталі, дерева, маскувальних сіток та 100 протитанкових «їжаків», що були виготовлені спеціально для інсталяції. Всередині «Храму Їжака» були розміщені історії загиблих воїнів та діячів культури.

Відвідувачі, які приходили до українського об’єкта висловлювали свою підтримку Україні. Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіли митці проєкту – Ярослав Корець, засновник культурно-мистецького проєкту Kurenivka (Burning Man Ukraine) та Олександр Слободяник, співавтор The Hedgehog Temple.

«Коли проєкт задумувався, а це було рівно рік тому, в жовтні я подавав заявку на Burning Man, я хотів привезти щось таке, де люди будуть плакати, бо будуть розуміти наш біль. Так і вийшло. Приходили люди, дуже багато людей – десятки, сотні й тисячі, за весь Burning Man декілька тисяч людей прийшло до «Їжака» і поспілкувалися з нашими волонтерами, які були поруч, і більшість людей там плакала», – зазначив Ярослав Корець.

Своєю чергою Олександр Слободяник зазначив, що волонтери, які спілкувалися з кожним відвідувачем української  інсталяції, зокрема озвучували два ключові меседжі щодо війни, яку розв’язала росія на території України.

«У нас 24/7 були волонтери, ми чергували біля нашого меморіалу, і всі люди, які приходили, ми для них робили такий спіч. Він у кожного був індивідуальний,  але суть була в тому, що ми переносили два меседжі. Перший, що це не військовий конфлікт, це – національна війна, в якій беруть участь усі українці: хтось на передовій, хтось в тилу, хтось думками, будь-як. І другий спіч це те, що ми не маємо права, і ми не хочемо заморозити цю війну і залишити її для наших дітей. На цих словах я починав плакати, всі, хто слухали це, починали плакати. Я досить «холоднокровна» людина, але я за два дні просто виплакав всі сльози. Тому що люди приходять, вони падають в ноги, вони вибачаються, вони плачуть разом з тобою. Це сотні, тисячі обіймів, які ми там пережили», – пояснив він. 

За словами, Олександра Слободяника, свідомі люди, представники з усього світу, показали, що підтримують Україну. Своєю чергою українські бьорнери розуміють, що їм вдалося достукатися до сердець людей.

«Я, чесно кажучи, не очікував від свідомого світу такого фідбеку і таких слів підтримки. Я був не те що вражений, я був в десятки разів вражений. Це для мене така мотивація, яка мене досі і сьогодні, і ще до кінця нашого проєкту буде мене пушити, тому що це просто неймовірно. Свідомий світ нас підтримує. Ми точно достукалися до сердець людей», – наголосив він.

Варто зазначити, що для того, аби врятувати українських військових та цивільних з гарячих точок у зоні бойових дій українська команда Burning Man разом з благодійним фондом Leleka Foundation розпочали благодійний проєкт-збір The Hedgehog Temple. Залучивши в тому числі світову спільноту, команда планує зібрати один мільйон доларів на покупку понад 20 нових автомобілів Toyota, які допоможуть врятувати життя людей.  

Офіційним місцем збору коштів на покупку авто для евакуації поранених є сайт https://givebutter.com/hedgehogtemp

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini