Фото з відкритих джерел
24 Травня, 2023, 12:11

Сума збитків довкіллю, яких завдала росія, наразі сягає близько 8 трильйонів гривень – Олександр Ставнійчук

Згідно з попередніми підрахунками, росія завдала  майже 2 трильйони гривень збитків, які стосуються води, атмосфери та землі. Близько 6 трильйонів гривень збитків – стосуються надр.

Таку інформацію під час круглого столу в Медіацентрі Україна – Укрінформ щодо компенсації росією завданих довкіллю збитків озвучив Олександр Ставнійчук, начальник відділу екологічного контролю Управління екологічного контролю та методології Міндовкілля.

«В нас є сім методик, які на українському рівні, на нашому законодавстві оприлюднені, вони діючі. Держекоінспекція, Держгеонадра нараховують збитки за цими методиками. Якщо брати ресурсно, то це атмосферне повітря, вода, ґрунт, земля, акваторія, ліс, природнозаповідний фонд. На сьогодні вже майже 2 трильйони збитків, які стосуються води, атмосфери та землі. Що стосується надр – це вже близько 6 трильйонів», – повідомив він.

Як зазначив Олександр Ставнійчук, Міндовкілля працює з багатьма міжнародними організаціями, збирає інформацію, всі напрацювання міжнародних та вітчизняних експертів, аби вдосконалити існуючі методики, які дозволять обраховувати збитки та надалі стягнути репарації з агресора.

«Я вважаю, що в ці методики, які є зараз, будуть вноситися зміни після цих напрацювань. При Держекоінспекції є штаб, там теж близько 60 експертів залучено. Тобто і міжнародні експерти, і наші фахівці, всі працюємо для того, щоб максимально вдосконалити ці методики. А зараз основне завдання – ми збираємо кейси, збираємо дослідження, і я думаю, що це не буде великою проблемою щось перерахувати потім. Головне, щоб у нас була достатня доказова база, яка надалі буде задіяна для того, щоб отримати всі ці відшкодування».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini