11 Липня, 2023, 15:59

Судові процеси щодо подій війни – як має відбуватися захист підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів

Адвокатура має відпрацювати у своїй структурі, алгоритм, що стосується захисту підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів в Україні, зокрема у справах  in absentia (ред. – заслуховування цивільної справи у суді без присутності відповідача або кримінальної справи за відсутності підсудного).

На цьому наголосила  суддя Дарницького районного суду міста Київ Марина Бондаренко під час обговорення  в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub.

«Адвокатура має всередині своєї структури відпрацьовувати алгоритм, зокрема з приводу того, чи був належно повідомлений, чи дійсно був обізнаний про кримінальне провадження у стадії досудового розслідування, чи дійсно це, як каже у своїх рішеннях Європейський суд, недвозначна відмова відмовитися брати участь у судовому засіданні. Я думаю, ці критерії має сторона захисту, адвокатура узгодити між собою і йти за певним алгоритмом, як весь судовий розгляд від підготовчих дій до його завершення буде тоді відповідати всім стандартам», – наголосила вона.

Водночас Марина Бондаренко зауважила, що розгляд справ in absentia має свої особливості, і в Україні ця практика лише формується.

«In absentia застосовується в європейських країнах дуже давно, і ми це бачимо з практики ЄСПЛ, але ніде вона не сприймається схвально, ніде немає до неї надто такого позитивного ставлення. Зрозуміло, наразі Україна проходить цей шлях, проторює цю дорогу самостійно. З приводу in absentia в нас є свої особливості, і ця практика лише формується», – пояснила вона.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini