Медіацентр Україна — Укрінформ
13 Березня, 2023, 14:40

Судилища над українськими військовими – це намагання рф тиснути на Україну та міжнародну спільноту

10-го березня суд так званої «лнр» засудив до 13 років ув’язнення відомого українського журналіста та правозахисника Максима Буткевича, який з початком війни встав до лав ЗСУ, а потім потрапив у полон. Разом з Буткевичем «вироки» отримали також українці Віктор Похозей та Владислав Шель. Ці «вироки» є свідчення того, що російська влада вчиняє воєнні злочини проти військовополонених.

«Так звані суди над українськими військовослужбовцями на окупованих територіях відбуваються для того, аби чинити на нас тиск, це – один з елементів пресингу на українське суспільство», – зазначила Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини.

Ольга Решетилова зауважила, що засудження військовослужбовців заборонене Женевськими конвенціями, але руками «днр» та «лнр» росія це намагається робити.

«Я хочу заспокоїти суспільство, бо по суті ці вироки є нікчемними й нічого не означають для подальшої долі військовослужбовців. Це абсолютно жодним чином не впливає на їхнє звільнення, тому що Україна і вся цивілізована міжнародна спільнота не надають жодного значення цим судовим процесам і цим вирокам».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini