“Зернова угода” майже не змінила ставлення країн Африки до російсько-української війни – експертка-африканістка
Африканські країни про це дуже мало знають, до того ж на континенті успішно працює російська пропаганда. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка.
“Я не думаю, що є якийсь вплив. Є російська пропаганда, яка була доволі успішною. До війни рф була найбільшим постачальником пшениці до країн Африки. Україна обіймала 5-те місто. Якщо подивитися на країни, які виробляють зернові та експортують їх, то побачимо, що росія постачає зернові в Кенію, Судан, Пакістан, Лівію та інші країни. Україна постачає в Китай, Іспанію, Туреччину, Італію, Египет, Туніс. І росія в своїй пропаганді використовує те, що вона постачає більше зернових більшій кількості країн Африки у порівнянні з Україною”, – зазначила Ірина Філатова.
Вона також додала, що в країнах Африки не так багато знають, як працює зернова угода і ніхто не пояснює, що відбувається.
“Ніхто не пояснює, чому зараз зернові культури перевозять через Туреччину, і вони там застрягають, бо ці перевезення блокує росія. Така затримка була у лютому 2023 року, і це застрягле зерно могло прогодувати понад 82 мільйонів осіб”, – додала експертка.
Вона також зазначила, що для більшості країн Африки це війна десь далеко у Східній Європі, і історії взаємовідносин України та росії більшість африканських країн просто не знають.
“Проте росію вони знають більше, тому що вона проводила пропаганду і позиціонувала себе як країну-друга Африки багато десятиліть. Вона допомогла боротися проти колоніалізму, надавала зброю, допомагала з логістикою, надавала політичну підтримку. Натомість західні країни вони вважають колонізаторами. Тому коли вони бачать, що європейські країни та США підтримують Україну, вони вважають, що з Україною щось не те”, – зазначила Ірина Філатова.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini