15 Грудня, 2022, 18:43

За законом «Про медіа» жодне українське медіа не може бути заблоковано чи позбавлено ліцензії без рішення суду — Потураєв

У законі «Про медіа», за який у вівторок проголосували 299 депутатів Верховної Ради України, передбачено більш гнучку систему санкцій за порушення для медіа, ніж є наразі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

«Нам, можливо, будуть дорікати, що ми пом’якшили санкційну систему, але це не зовсім так. Ми зробили її більш гнучкою та зрозумілою. На сьогодні в Україні були передбачені які санкції? Це так звані попередження, потім вже штраф, а далі позбавлення ліцензії. Ми вважаємо, що це достатньо жорстка система», — пояснив Потураєв. 

Голова Комітету зазначив, що у новому законі введено так звані приписи, які не є санкціями.

«Ми ввели приписи — це механізми інформування. Національна Рада, направляючи припис, інформує медіа про те, що є порушення і його просять виправити. Ці приписи не записуються в особову справу. Треба їх накопичити, щоб Національна Рада переходила до попереджень, які вже є санкцією та вже записується в особову справу. Далі, якщо медіа накопичує попередження, починаються штрафи. Якщо накопичуються штрафи, тоді вже мова постає про санкції у вигляді позбавлення ліцензії або реєстрації. Я хочу зазначити тут — бо було багато неправдивих спекуляцій — що жодне українське медіа не може бути заблоковано, позбавлено ліцензії без рішення суду. Тобто регулятор зобов’язаний звернутися до суду», — пояснив Потураєв.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini