Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокат, директорка ГО Східна правозахисна група
23 Березня, 2023, 13:50

В травні 2023 року російські пропагандисти почнуть просувати меседж, що на окупованих територіях більшість – громадяни РФ

Для цього вони піддають українців примусовій паспортизації. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокат, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

“Ми, правозахисники, вважаємо, що в травні пропагандисти розпочнуть розповсюджувати ці меседжі – Пропагандисти будуть розповсюджувати ці меседжі, що люди самостійно відмовляються, і що на захоплених територіях більшість – громадяни рф”, – розповіла правозахисниця.

Для цього окупанти створюють на захоплених територіях окупаційні адміністрації, через які проводять примусову паспортизацію, – зазначила Віра Ястребова.

“За нашою інформацією, для цього рф через окупаційні адміністрації й так звані правоохоронні органи піддають терору. Місцевим роботодавцям надані вказівки – брати на роботу тільки тих, хто бере паспорт рф. Якщо люди відмовляються, їх викликають на розмову до так званих правоохоронних органів та беруть письмові пояснення стосовно відмов”, – розповіла правозахисниця.

Вона також додала, що окупанти спростили порядок відмови від українського громадянства. 

“Для цього треба написати заяву до окупаційної міграційної служби. Багато людей відмовляються, їх примушують. Й також вимагають письмових пояснень. На “особливо незговірливих та незрозумілих” заводять карні справи за дискредитацію армії рф”, – зазначила Віра Ястребова.

Проте вона також додала, що багато людей відмовляються брати паспорти рф та чекають на звільнення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini