Фото Медіацентру Україна – Одеса: Анна Даниляк, експертка з розвитку сталого сільського господарства, ГО “Екодія”
24 Березня, 2023, 14:58

Станом на осінь 2022 року відновлення водної інфраструктури коштувало 5,5 млрд доларів США

Таку оцінку надав Світовий Банк. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Анна Даниляк, експертка з розвитку сталого сільського господарства громадської організації “Екодія”.

Вона зазначила, що ця оцінка стосується перших півроку війни й тільки підконтрольних українській владі територій. 

“Втрати водної інфраструктури України – це водонапірні станції, водоочисні споруди, колодязі, мережі водопостачання, свердловини, мережі водовідведення,- Світовий банк оцінив в 7 млрд доларів. Але ця оцінка далеко не повна”, – зазначила Анна Даниляк.

Вона додала, що за оцінкою Світового банку, на відновлення водної інфраструктури потрібно було витратити 5,5 млрд доларів. 

“Але це попередня оцінка станом на осінь минулого року. І чим довше триватиме війна, тим більше будуть втрати та потреби на відновлення”, – зазначила експертка.

Вона також зазначила, що вивчити вплив бойових дій на воду як на компонент довкілля, – це, на її думку, “задача з зірочкою”.

“Якщо говорити про вплив війни на воду як на компонент довкілля насамперед на хімічне забруднення, то це задача з зірочкою. “Часто просто невідомо, якою була якість води та її хімічний склад до початку бойових дій, і це величезна прогалина. Вивчення впливу бойових дій – це специфічна задача, тому що треба знати що шукати. Ми говоримо про забруднення важкими металами, нафтопродуктами, іншими токсичними елементами. Далеко не кожна лабораторія мала спроможність провести такі аналізи в Україні”, – додала експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini