Фото Медіацентр Одеса – Україна: Ярослав Надь, міністр оборони Словаччини
25 Січня, 2023, 18:23

Словаччина готова передати Україні МіГ-29 – зараз це пріоритет уряду республіки

Також Словаччина готова навчати українських пілотів, коли до Збройних сил України надійдуть американські винищувачі F-16. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

“З 1 жовтня Словаччина вже не використовує МіГ-29. Ми готові передати ці літаки Україні, щоб вона могла захищатися і не збираємося їх передавати комусь іншому. Зараз питання передачі цих літаків розглядає уряд Словаччини”, – зазначив посадовець.

Він також додав, що ВПС Словаччини готові навчати українських пілотів літати на F-16, проте поки що вони не надійшли з США.

“Ми залюбки забезпечимо це навчання, проте зараз для нас пріоритет передати Україні МіГ-29”, – додав Ярослав Надь.

Міністр також додав, що республіка не чекає якихось компенсацій від російської літакобудівельної компанії “МіГ-29, яка в односторонньому порядку відкликала своїх спеціалістів зі Словаччини, коли уряд росії визнав Словаччину “недружньою країною”. 

“Є певні відкриті питання сторін друг до друга, і ми не очікуємо компенсації від рф, це було б дивно. Проте ми навіть раді, що наші пілоти не будуть літати на літаках, які під час війни обслуговують росіяни”, – додав міністр оборони.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini