24 Листопада, 2022, 18:01

Рішення Європарламенту щодо визнання росії державою-спонсором тероризму – це крок до ізоляції рф та встановлення справедливості – Марія Мезенцева

23 листопада Європарламент ухвалив рішення щодо визнання росії державою-спонсором тероризму. Про те, чому це важливо, в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла Марія Мезенцева – народний депутат України, голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ. 

«Відповідь дуже проста. Сила слова тут дуже важлива. Ми в останній резолюції ПАРЄ, а в останній резолюції Парламентської Асамблеї НАТО — наші колеги, задекларували режим російської федерації як терористичний. Далі ми очікуємо реакцію від наших партнерів зі Сполучених Штатів — тому що вони мають законодавчі механізми — з метою повної ізоляції росії, як це сталося з іншими країнами, які вели війни у незалежних державах світу», — пояснила Мезенцева. 

На думку голови делегації ВРУ в ПАРЄ, європейський механізм дій може бути посилено у дев’ятому пакеті санкцій проти росії. Резолюція порушила це питання, а також питання санкцій стосовно Ірану, який продовжує контрактувати росію на дрони. 

«Ми впевнені, що це дасть спроможність всім нашим партнерам об’єднатися. Дев’ятий пакет санкцій буде стосуватися військово-промислового комплексу, енергетики, ембарго по діамантам, потенційно нових ідей стосовно заборони придбання нерухомості і таким чином відмивання коштів, зберігання та вивозу коштів російських олігархів і тих, хто підтримує терористичний режим та війну росії проти україни. Всі ці дії направлені на одну ціль — ізолювати росію. Паралельно провести питання встановлення справедливості, створення спеціального трибуналу для путіна та його підопічних найближчого кола. Це питання одного злочину — злочину агресії росії проти України, та скоєння десятків воєнних злочинів», — заявила Мезенцева.

Голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ нагадала, що після прийняття рішення у Європарламенті росія довела свій статус держави-терориста, обстрілявши вчергове мирне населення України. Мезенцева вважає, що під час трибуналу реакції росії будуть ще жорстокішими, тому українцям треба бути до цього готовими.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini