Панельна дискусія на тему: «Інклюзія без бар'єрів: Як живуть діти з особливими освітніми потребами»
Панельна дискусія на тему: «Інклюзія без бар'єрів: як живуть діти з особливими освітніми потребами»
21 Березня, 2023, 13:40

Професійна підготовка – одна з найбільш затребуваних змін для людей із синдромом Дауна

Люди із синдромом Дауна можуть працювати на рівні в різних галузях. Для цього їх просто треба підготувати. Це стосується багатьох сфер, у яких люди з таким синдромом  добре справляються. Серед них, наприклад, технічні роботи або допомога в освітніх проєктах. Про це говорили на панельній дискусії у Медіацентрі Україна-Львів.

“Про людей із синдромом Дауна треба дбати. Але не треба створювати для цього в суспільстві спеціальну сегрегацію. Для таких дітей та й для дорослих – найважливіше почуватися своїми у суспільстві” – говорить Юлія Бойко, керівник центру Емаус і мама доньки із синдромом Дауна.

Серед вихованців Емаус є люди з синдромом Дауна, які працюють в супермаркетах і навіть в ІТ.

Якщо в українських садках і школах інклюзивна освіта поступово розвивається, то позашкільна освіта, професійно-технічні заклади чи університети поки для таких людей недостатньо відкриті. І тут варто вплинути на ситуацію на державному рівні.

“Наше суспільство вже готове до змін. Теза про особливість кожного не викликає сумніву. Але окрім підготовки до працевлаштування, варто звертати увагу на підхід роботодавців. Зараз діють певні зобов’язання брати на роботу людей із особливими потребами. Але “зобов’язання” – це трохи не та мотивація. Роботодавці часто не розуміють, яку роботу можуть дати таким людям. І з цим треба працювати. Щоб показувати можливості таких людей. Бо вони можуть бути добрими і старанними працівниками” – говорить Тарас Шмигельський, тато сина з синдромом Дауна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini