24 Березня, 2023, 17:41

Понад триста українських пацієнтів з туберкульозом переїхали до інших країн – завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ

Польща, Чехія, Угорщина, Німеччина – це ті країни, які  прийняли найбільшу кількість людей з туберкульозом.

Про це повідомила завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я Яна Терлеєва під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, який був присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

«В цілому нам відомо про понад триста пацієнтів з туберкульозом, які переїхали до інших країн», – зазначила вона.

Яна Терлеєва також зауважила, що понад 90 людей з туберкульозом однією з перших прийняла Польща.

«Більша частина цих людей сьогодні вже завершила лікування, і повернулися до країни. І зараз продовжують лікуватися в Польщі менш як 30 пацієнтів, які повністю мають доступ і до ліків, і до діагностики, і про них дуже добре піклуються наші польські колеги», – додала вона.

Окрім того, Яна Терлеєва повідомила, що в перші дні війни спільно з ВООЗ була пророблена робота для безпечної передачі інформації по пацієнтах хворих на туберкульоз, які мігрували за кордон.

«Я дуже дякую ВООЗ і кожній країні, зараз це понад 40 країн, з якими ми активно спілкуємося й обмінюємося даними, за те, що було проведено колосальну роботу. Були створені окремі системи, в яких ми могли безпечно та швидко контактувати в будь-який час доби, будь-якою мовою про те, щоб по кожному пацієнту передати дані, які важливо знати тим медичним системам, що приймали наших людей з туберкульозом».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini