Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка
28 Березня, 2023, 17:47

“Південно-Африканська Республіка знайде спосіб, як проігнорувати ордер Міжнародного кримінального суду” – експертка-африканістка

Навіть попри те, що раніше влада цієї країни заявила, що виконає рішення суду щодо арешту президента росії володимира путіна. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка.

“Не варто очікувати, що Південно-Африканська Республіка заарештує путіна у найближчому майбутньому. Oсобливо коли путін відвідає цю країну, що очікується найближчим часом”, – зазначила Ірина Філатова.

Вона навела приклад президента Судану Омара Аль-Башира, який був у такій самій ситуації, як президент росії.

“У 2015 році він приїжджав до ПАР, зустрічався з керівництвом країни, і місцеві активісти закликали його заарештувати. Але він спокійно вилетів з військового аеродрому. Декілька місцевих організацій зверталися до місцевих судів з запитом – чи законно було його не заарештовувати? І висновок був такий, що це було абсолютно незаконно”, – зазначила експертка.

Вона також додала, що після цього керівництво країни навіть намагалося вийти з Міжнародного кримінального суду, але судова влада зазначила, що це неможливо з точки зору конституції ПАР.

“Навіть якщо путін приїде, Південно-Африканська Республіка знайде шлях як проігнорувати рішення Міжнародного кримінального суду”, – додала Ірина Філатова.

Вона також зазначила, що не варто розрахувати на те, що інші африканські країни, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, також виконають його рішення щодо володимира путіна.

“Не так багато країн Африки підтримують ідею Міжнародного Кримінального Суду. Вони багато десятиліть кажуть про те, що цей суд займається тільки країнами Африки, а дійсні винуватці на їх думку, наприклад, США, які не ратифікували Римський статут, знаходяться поза увагою цього суду”, – додала Ірина Філатова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini