Фото Медіацентр Україна – Одеса: Петро Зуб, водій-кінолог; Лариса Борисенко, керівниця ГО «Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін «Антарес»; Карина Колесніченко, кінолог; Марія Романова, кінолог
24 Січня, 2023, 16:10

Після рятувальної операції у Дніпрі до кінологічного загону “Антарєс” захотіло приєднатися щонайменьше 10 людей

Але дзвінків та звернень від людей, які хотіли б долучитися до пошуків людей, було значно більше. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Лариса Борисенко, керівниця ГО «Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін «Антарес».

“Першими були молоді люди, які теж займаються у нашому кінологічному центрі, але за іншим профілем. Також багато людей дзвонили та писали з питаннями – як можна долучитися до подібних центрів? І ми давали контакти спеціалістів у інших регіонах, яких знаємо”, – розповіла кінологиня.

Також вона зазначила, що були дзвінки від людей, які просто хотіли віддати у пошуково-рятувальний загін своїх власних улюбленців.

“Деякі люди нам дзвонили та говорили: я хочу віддати вам свого собаку, щоб вона шукала та рятувала людей. Коли ми питали, чому ви хочете віддати свого улюбленця, люди відповідали – я не можу з нею впоратися, вона мене кусає”, – додала Лариса Борисенко.

Проте, як зазначила кінологиня Карина Колесніченко, підготувати собаку, яка зможе шукати загиблих та зниклих людей, дуже непросто.

“Собак ми готуємо з дитинства, і тренуємося постійно. Якщо у собаки та її господаря все вдається, підготовка займає десь 1,5 року. Потім собака може шукати загиблих та зниклих людей до 10 років. Ось наша бельгійська вівчарка Спаркі мала б піти на відпочинок, проте зараз у неї дуже багато роботи”, – зазначила Карина Колесніченко.

Як додала Лариса Борисенко, для створення павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону «Антарєс» було підготовлено 35 собак, які спеціалізуються на пошуку загиблих людей. Зараз у загоні працюють 9 собак, які можуть шукати й мертві тіла, і живих людей. І ще 5 собак, які шукають тільки живих.

“Наш загін долучається до пошуків на території всієї України. Ми працюємо з офіційними службами – поліція, Державна служба з надзвичайних ситуацій та Збройні сили України. За армією ми працюємо  у проєкті “На щиті” Це пошук тіл наших захисників та окупантів”, –  додала Лариса Борисенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini