Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокат, директорка ГО Східна правозахисна група
23 Березня, 2023, 14:07

Окупанти примушують українських дітей здавати кров для своїх солдатів

При цьому вони не дотримуються відповідних медичних норм. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокат, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

“Окупанти примусово направляють на здачу донорської крові для своїх солдатів українських дітей, школярів та студентів на захоплених територіях. Як вони люблять казати, “все для фронту, все для перемоги”. На місцеве населення їм байдуже, вони ставляться до нього як до матеріалу”, – зазначила правозахисниця.

Вона також додала, що на окупованих територіях зафіксовані проблеми з постачанням ліків для лікування хронічних хвороб. “Також відсутні препарати замісної терапії, лікування цукрового діабету, антибіотики, знеболювальних препаратів. Тобто препаратів, які хворі люди мають приймати щодня. Ліки, які завозять окупанти, спрямовують для військових”, – розповіла правозахисниця.

Також вона додала, що лікарів на окупованих територіях немає.

“Росіяни завозять лікарів для лікування своїх військових. Знайти лікаря вузької спеціалізації, пройти в нього консультацію, майже неможливо”, – зазначила Віра Ястребова. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini