Національний орган з протимінної діяльності затвердить план заходів із розмінування сільськогосподарських земель – пресофіцер ДСНС
Метою плану є створення безпечного середовища для населення шляхом мінімізації соціального, економічного та екологічного впливу вибухонебезпечних предметів на життя та діяльність людей, можливість використання сільськогосподарських земель за призначенням, а також відновлення економічного потенціалу аграрного сектору.
На цьому під час брифінгу в медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Він також пояснив, яким чином буде реалізовуватися цей план.
«Перше – збір інформації щодо сільськогосподарських земель, що потребують першочергового обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів. Ми цю інформацію отримуємо від обласних військових державних адміністрацій й аналізуємо її. Потім на основі цієї інформації визначаємо категорію та пріоритетність виконання робіт з розмінування. Далі – розподіл та закріплення за суб’єктом протимінної діяльності ділянок територій, практичного виконання з розмінування і залучення необхідних сил та засобів і передача розмінованих територій кінцевим бенефіціарам», – зазначив пресофіцер.
За словами Олександра Хорунжого, до проведення розмінування будуть долучатися піротехнічні підрозділи ДСНС, інженерно-саперні підрозділи ЗСУ, Нацгвардії та Держспецтрансслужби, вибухонебезпечні підрозділи Національної поліції України і оператори протимінної діяльності.
Крім того, речник ДСНС пояснив, яким чином буде визначатися пріоритетність ділянок для розмінування.
«Пріоритетні ділянки для розмінування визначатимуться відповідно до категорій, які будуть присвоюватися цим ділянкам. Наприклад, низька, середня та висока категорія. Низька – там, де менше боєприпасів, висока – там, де високий ступінь забруднення боєприпасами. Від аграрного сектору ми будемо брати категорії економічного обґрунтування розмінування тих чи інших ділянок».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini