Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, директорка громадської організації «Відчуй» Дарія Герасимчук та радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, Медіацентр Україна-Укрінформ
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, директорка громадської організації «Відчуй» Дарія Герасимчук та радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, Медіацентр Україна-Укрінформ
22 Грудня, 2022, 13:10

МОЗ та ГО «Відчуй» розпочали співпрацю щодо реабілітації військових після травми слуху та превенції його втрати: презентація слушної кампанії «Чуєш? Плюс. Плюс»

Під час бойових дій багато військових отримують травми слуху. Про те, як відбувається реабілітація після таких травм, та як запобігти втраті слуху під час війни, у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіли міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, директорка громадської організації «Відчуй» Дарія Герасимчук та радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

«Через велику кількість навантаження, велику кількість децибелів від постійних вибухів, травм верхньої частини тіла, зокрема голови і щелепно-лицевого апарату, є велика кількість травм органів слуху. Медики рятують життя, але не завжди вдається врятувати слух. Наступним етапом є слухопротезування, а потім — реабілітація. Ми з громадською організацією „Відчуй“ підписуємо меморандум, який дозволить нам після слухопротезування залучати активістів з організації, які вже 10 років працюють в сфері реабілітації після відновлення слуху і допоможуть українським людям відновити сприйняття звуків, яке втрачають через травму», — зазначив Віктор Ляшко.

«Саме зараз, як ніколи, є чудова можливість нарешті збудувати те суспільство без бар’єрів, до якого ми всі прагнемо. Крім реабілітації бійців, які втратили слух, нам важливо зробити все, щоби наші військовослужбовці не втрачали його. Тож ми проаналізували світовий ринок, і знайшли дуже хороші рішення — це звукові фільтри. Це індивідуальні засоби захисту, які допомагають чути все навколо, але блокувати звук під час вибуху, що допоможе бійцям не втрачати слух. Ми дуже хочемо, щоб наші військові повернулися у мирне життя, наповнене звуками, і щоби на запитання „Чуєш?“ вони обов’язково відповіли „Плюс. Плюс“ (це означає „дуже добре“). Ми вже закупили 1150 звукових фільтрів і будемо далі продовжувати», — розповіла Дарія Герасимчук. 

«Ми маємо збудувати не лише ефективну, доказову систему реабілітації, але й подбати, щоби люди з будь-якими порушеннями слуху могли відновитися, повернутися і бути активними, самостійними, автономними членами громади. Основи, які були закладені ще декілька років тому, сьогодні допомагають найкращим лікарням України запроваджувати доказову сучасну реабілітацію. Наші лікарі навчаються за кордоном, приїжджають наставники, які показують, як правильно побудувати реабілітацію, яка відновлює дуже швидко. Ті люди, які раніше відновлювалися за 6 місяців, сьогодні підіймаються за 1,5 місяці, а наші захисники та захисниці бажають після відновлення повернутися і продовжувати боротьбу», — зазначила Тетяна Ломакіна.

Як повідомила Дарія Герасимчук, для замовлення звукових фільтрів потрібно написати запит на сайті https://vidchui.org або у соцмережах ГО, додавши лист від командира військової частини. Запит на реабілітацію після слухопротезування можна зробити за телефоном на сайті або у соцмережах ГО «Відчуй». До того ж, через сайт можна допомогти фінансово: 1 мільйон гривень — це 1000 звукових фільтрів для військових.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini