15 Листопада, 2022, 15:15

Майже 550 людей викрадено у Запорізькій області, 208 в заручниках, – Олександр Старух

У Запорізькій області окупантами викрадено майже 550 людей, з них 208 перебувають у заручниках, зокрема, два керівника місцевого самоврядування. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. 

“Полонені мер Дніпрорудного Євген Матвєєв та перший заступник мера Енергодара Іван Самойдюк все ще перебувають у заручниках. Є інформація, що вони живі. Ясно, що у складних умовах люди з березня у заручниках. На жаль, на обмін їх не виставляють і не віддають”, – зазначив Старух.

Він також прокоментував повідомлення щодо примусового вивезення дітей з Кам’янки та Енергодара та загальної кількості викрадених мешканців регіону.

“Усі діти на місці. На початку квітня нам вдалося вивезти всіх дітей з двох дитячих будинків. Ті, хто усиновлені в сім’ях – батьки загинули, взяли родичі – там таких дітей достатньо багато. Абсолютна більшість ситуацій контрольована. Намагаємося через служби усиновлення, служби захисту прав дитини, через громади слідкувати, щоб не було таких ситуацій. Дуже багато голосних заяв, але кожна заява має підтверджуватися реальною доказовою базою. Якщо ми знаємо, що у нас майже 550 людей було викрадено і 208 з них в заручниках, в тому числі, два керівника місцевого самоврядування – ми це точно знаємо. Але вся інформація має бути об’єктивною”, – заявив Старух.

Очільник ОВА додав, що також не має інформації щодо дітей, які нібито були викрадені в Херсоні та перебувають у Бердянську. Старух пояснив, що в ОВА про це дізналися із телеграм-каналу, проте офіційного підтвердження не мають.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini