Роман Рудак, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Роман Рудак, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Березня, 2023, 17:00

Лише за минулу добу в Україні виникло 127 пожеж в екосистемах, які охопили 80 гектарів території – Роман Рудак

До ліквідації наслідків пожеж, які були на території України минулої доби,  залучили 507 осіб особового складу та 126 одиниць техніки.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив Роман Рудак, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.

Він зазначив, що найчастішими порушеннями, які призводять до пожеж в екосистемах, є самовільне випалювання громадянами сухої рослинності. Також допускаються випадки необережного поводження з вогнем.

Також Роман Рудак наголосив на тих умовах, які застережуть від пожеж в екосистемах.

«Найбільша кількість пожеж в екосистемах виникає весною, влітку та на початку ранньої осені. У зв’язку з цим в цей період громадянам забороняється заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських цілей; відвідування населенням хвойних насаджень при високих температурних режимах; розведення багать у лісах та прилеглих до них територіях; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки; залишати в лісі просочене бензином, мастилом ганчір’я; залишати місткості з-під пального; експлуатувати машини та інші механізми з несправними вихлопними системами і двигунами; випалювати суху рослинність», – зазначив він.

Крім того, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України зазначив, що за випалення сухої рослинності на території держави передбачена відповідальність.

«Так, статтею 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах накладаються штрафи на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 до 4590 грн). За статтею 77-1 КУпАП за самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3000 до 6000 грн). Тому випалювати суху рослинність не тільки небезпечно, ще й потрібно знати, що за це можна понести відповідальність як матеріальну, так і кримінальну».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini