До кінця 2023 року окупанти планували “ідеологічно обробити” понад 3,3 мільйона українських дітей на окупованих територіях
Таку мету вони мали 2022 року. Цю інформацію на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса оприлюднили автори дослідження “Ідеологічна “освіта” дітей на тимчасово окупованих територіях України”, Павло Лисянський, правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки; та Віра Ястребова, директорка ГО Східна правозахисна група.
Як зазначив Павло Лисянський, таким чином Кремль намагається створити покоління, яке буде ідеологічне направлено проти Заходу та України.
“Ця обробка йде в декілька етапів. Спочатку історичне виховання, через яке насаджують історію, яка потрібна країні-агресору. Потім створюються військово-патріотичні клуби. Це інший рівень. У них вже йде поєднання ідеології та зброї. Вони героїзують бойовиків, – наші люди пішли, взяли до рук зброю, і зараз це потрібно робити вам. І вони кажуть, кого саме треба йти убивати. В ЗМІ вони поєднують українських політичних діячів і діячів нацистської Німеччини. Це роблять з дітьми з першого класу”, – зазначив Павло Лисянський.
На території окремих районів Донецької та Луганської областей, зазначають правозахисники, таке “виховання” триває з 2015 року.
“З 2015 року 8437 дітей на території ОРДЛО були втягнуті в процес мілітаризації адміністрацією рф через заклади освіти та через різноманітні козацькі та кадетські корпуси, які були створені на території ОРДЛО у 2017-2018 роках”, – зазначила Віра Ястребова.
“Якщо дослідити всі ідеологічні матеріали, то можна дійти висновку – через 5-10 років вони готуються повторити військову агресію. Можливо, проти інших країн, наприклад, проти північного Казахстану. Вони хочуть з нас зробити ворогів дітей, яких вони піддають ідеологічній обробці. До кінця 2023 року окупанти планували “ідеологічно обробити” 3 мільйони 310 тисяч українських дітей на окупованих територіях”, – додав правозахисник.
Як зазначив Павло Лисянський, і депортація дітей і ідеологічне виховання – це факти знищення української нації та акт геноциду. “Тому я не згоден з висновками комісії ООН, яка знайшла на території України ознаки воєнних злочинів, але не знайшла ознак геноциду українського народу”, – додав правозахисник.
Повний текст докладу можна прочитати тут.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini