Фото Медіацентр Україна – Одеса: Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського Інституту Майбутнього. Презентація докладу: “Одеський міф в російсько-українській війні 2022 року”
10 Лютого, 2023, 16:05

67-68% росіян вважають, що країна рухається в правильному напрямку – Український інститут майбутнього

І зміни в російській федерації можливі тільки після того, коли цей рівень зменшуватиметься. Про це у Медіацентрі Україна – Одеса під час презентації докладу “Одеський міф в російсько-українській війні 2022 року” заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

На думку експерта, така підтримка дій влади обумовлена тим, що російській владі вдалося нав’язати суспільству деякі міфи. “По-перше, це міф про те, що імпортозаміщення працює. Як не парадоксально, але на відміну від 90-х росіянам вдалося налагодити виробництво харчових продуктів та речей першої потреби. По друге, росіяни вважають, що через війну середовище в країні стало безпечніше. Крім того, в рф постійно говорять про повернення традиційних цінностей, а також про те, що триває боротьба з корупцією”, – зазначив Вадим Денисенко.

Як зауважив експерт, більшість росіян вважає, що в країні все правильно, але зміни йдуть повільно. А головний аргумент, який підтверджує ці наративи, на думку Вадима Денисенка, полягає в тому, що “зараз в росії гірше не стало, і все не так, як в 90-ті роки”.

Втім, як зазначив Вадим Денисенко, попри те, що більшість росіян вважає, що їх країна рухається в правильному напрямку, також вони говорять про невпевненість в завтрашньому дні.

“Ця історія триває з травня 2022 року. ¾ росіян не знають про своє майбутнє. І є три теми, які їх непокоять. Перша – це те, що чоловіків призовного віку не беруть на роботу. Друга – це урізання премій та додаткових премій. І третя – найбільший страх росіян – це нова хвиля мобілізації”, – зазначив Вадим Денисенко.

Таку полярність в настроях росіян (країна рухається в правильному напрямку, але ¾ невпевнені у своєму майбутньому) експерт пояснив наступним чином: “Якщо запитати росіян про продовження чи про припинення так званої “спеціальної воєнної операції”, то 60%+ будуть водночас і за продовження і за припинення. Це все, що потрібно знати про росіян”. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini