20 Листопада, 2023, 19:14

Стигматизація ветеранів у суспільстві вже почалася, необхідно з нею починати  працювати – Руслана Величко-Трифонюк

Різниця між тим, якими бачить проблеми ветеранів суспільство, і які проблеми вбачають безпосередньо самі ветерани, говорить по суті про стигматизацію.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила виконуюча обов’язки Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк.

«Ми заміряємо постійно, яким чином суспільство ставиться до ветеранів, і яким чином, які проблеми взагалі у ветеранів, для того, щоб виявляти, коли починається ця стигматизація. Ми зараз можемо говорити, що вона вже почалася. І що в першу чергу потрібно з нею уже починати якось працювати. І дуже добре, що, наприклад, суспільство вважає, відповідно до нашого опитування з «Рейтингом», що  менший відсоток ветеранів матимуть проблеми з алкогольною залежністю, з наркоманією або ж в проблеми в сім’ї. Тобто таким чином суспільство говорить, що якоїсь небезпеки від ветеранів вони не відчувають, це уже добре», – зазначила вона.

Однак, за її словами, суспільство вважає, що основною проблемою ветеранів буде психоемоційна нестабільність або проблеми з фізичним здоров’ям, або ж  проблеми з простором, адаптованим для інвалідів, хоча ветерани вважають інакше і бачать свої проблеми трохи по-іншому. 

«Відтак, якщо ми зараз говоримо, наприклад, про відсотки і цифри, то, до прикладу, якщо суспільство десь говорить про те, що у ветерана психоемоційна проблема, і дуже великий відсоток суспільства бачить у цьому проблему, то таким чином у ветерана будуть виникати проблеми з тим самим працевлаштуванням. Тому що у суспільства є стала думка, що у ветеранів проблеми із психікою, хоча ветерани вважають трішки по-іншому», – зазначила вона.

Руслана Величко–Трифонюк наголосила, що це потрібно пропрацьовувати і «необхідно суспільству пояснювати, що ветерани це не якийсь один такий образ, ветерани – це не однорідна маса, ветерани – це той самий зріз суспільства, і що вони абсолютно всі різні, і що проблеми у них теж індивідуальні».

Варто зазначити, що фонд Мінветеранів у жовтні 2023 року провів четверте онлайн-опитування серед ветеранів, ветеранок та чинних військовослужбовців та військовослужбовиць.

Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням:  https://veteranfund.com.ua/portrait-of-veteran/

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini