Колін Кал, заступник міністра оборони США з політичних питань, Медіацентр Україна-Укрінформ
Колін Кал, заступник міністра оборони США з політичних питань, Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Січня, 2023, 21:00

США визнає потребу України бити далі за лінію фронту та розмірковує щодо передачі важких бойових машин

Сполучені Штати визнають потребу України в тому, щоб бити далі за лінію фронту, та розмірковує щодо найкращих варіантів передачі важких бойових машин, включно з танками. Про це заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кал під час спілкування з журналістами в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Щодо далекобійних ракет: ми продовжуємо чути цікаві зауваження щодо них. Я думаю, не зосереджуватися на конкретній – це корисно. Є потреба досягати далі за лінію фронту і, не вдаючись у деталі, я скажу, що ми визнаємо цю потребу у нинішній фазі і нам варто подумати, як допомогти Україні подолати цей виклик, але я не вирішуватиму заздалегіть, що за система це може бути», – сказав він.

Заступник міністра оборони також підкреслив, що на кожному етапі війни США радилися з українським керівництвом та військовими про те, якими є найнагальніші потреби і розмови з Україною про надання ракет триватимуть. Коментуючи можливість передачі Україні танків Abrams Колін Кал відзначив, що це дуже дороге озброєння, яке дуже важко обслуговувати.

«Немає ясності щодо того, чи це найкраща відповідь на виклики, тому ми продовжимо дивитися на те, які важкі машини, включно з танками, є сенс надати вчасно і в необхідній кількості, а також щоб забезпечити їхню підтримку для України», – наголосив заступник міністра. Як повідомляв Укрінформ, до України з візитом прибула заступниця державного секретаря США Венді Шерман. Крім того в нещодавній пакет допомоги США увійшли 50 американських бойових машин піхоти M2 Bradley.Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini