26 Грудня, 2023, 13:51

Справа про незаконне переміщення українських дітей до рф має бути перекваліфікована з воєнного злочину на геноцид: правозахисники підготували подання до Офісу Прокурора МКС

Правозахисники детально дослідили те, як росія переміщує українських дітей на свою територію. У черговому поданні до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду аргументується, що справа про переміщення дітей має бути перекваліфікована з воєнного злочину на геноцид. Щодо кількості незаконно переміщених дітей правозахисники передусім спираються на офіційні дані органів влади України, і йдеться щонайменше про 19 546 депортованих дітей.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Микола Комаровський, юрист Харківської правозахисної групи.

З його словами, з-поміж низки інших подань стосовно цього питання, це подання є фактично першим, яке містить не тільки суто фактичну частину, а й значну частину, яка присвячена саме обґрунтуванню теоретичної частини подання, яка полягає в тому, що щодо злочину геноциду існує багато питань.

«Це доволі складна категорія, вона  є складною для доведення. І хоча ми розуміємо, що в МКС працюють, мабуть, одні з найкращих юристів у світі, однак, оскільки це питання є дискусійним, ми також намагались поєднати фактичну складову і теоретичну складову, оскільки вона є дискусійною. І саме в такому форматі це фактично перше подання», – пояснив він.

Як зазначив правозахисник, в поданні серед обґрунтування аспектів злочину геноциду, зокрема, вказані випадки, коли російські чиновники всиновлюють незаконно вивезених українських дітей. Такі факти, пояснив Микола Комаровський, дозволяють доводити багато інших юридичних конструкцій, які є необхідними саме, щоб вказати на те, що відбувається злочин геноциду.

За словами Миколи Комаровського, процес щодо роботи з поданням нешвидкий, він може тривати роками, й багато чого, на його думку, буде залежати від того, як розвиватимуться події щодо війни в Україні. Однак головний наслідок, якого хочуть досягти правозахисники, – притягнення усіх винних у злочинах до відповідальності за вчинене.

«Головний наслідок, якого ми добиваємося, – притягнення винних осіб до відповідальності. Звичайно, що немає жодних сумнівів, що це рішення було прийняте вищим керівництво росії. Це їхня конкретна політика зі знищення української держави, зі знищення української національної групи. І звичайно, що притягнення цих осіб до відповідальності – головна мета. Однак вона є дуже складною і залежить від багатьох аспектів, і передусім від того, як буде розвиватися війна в Україні», – додав він.

Детальніше ознайомитися з поданням до Офісу Прокурора МКС можна за посиланням: https://t4pua.org/2141

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini