Фото Харківський Медіа Хаб: Христина Соловій та Олександр Ремез
23 Жовтня, 2023, 18:39

«Справа артистів – доносити головні культурні меседжі для бійців»: українська співачка Христина Соловій

Днями в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг на тему: «Культурна та психологічна підтримка українських військових». Про ідею проєкту розповіли українська співачка Христина Соловій та художній керівник Харківського напрямку Культурного Десанту Олександр Ремез.

Культурний Десант – це об’єднання відомих митців, які є ініціаторами мистецьких, психологічних та освітніх проєктів. На рахунку цього об’єднання понад 2 тис  концертів на лінії фронту, військових госпіталях, в частинах рятувальників та на деокупованих українських територіях.

За словами Олександра Ремеза, «Культурний десант» має чотири напрямки по лінії фронту. П’ятий напрямок спрямований на підтримку поранених військовослужбовців, які проходять лікування в шпиталях.

-Найменше, що ми робимо для наших бійців – це розважальна програма. Також нагадуємо їм про важливість української культури, мотивуємо їх через нашу творчість. Крім того, підтримуємо Сили оборони ідеологічно – книжками, виставами тощо, – зазначає спікер.

В свою чергу, Христина Соловій підкреслила, що основне покликання артистів під час війни – це підтримувати українських військових.

Суперзірками зараз є наші захисники і захисниці! І єдине, що ми, артисти, можемо зробити – це організувати свій час так, щоб частіше бувати на фронті, адже немає нічого важливіше за цю війну і за нашу перемогу. Немає нікого важливіше, ніж наші захисники!

Крім того, вона зазначила, що вітчизняна культура також є зброєю проти російських окупантів.

– Це те, що відрізняє нас, українців, від цього племені, оскільки його культура вся наскрізь вкрадена. А ми ж маємо свою культуру, яка докорінно і ментально відрізняється… І справа артистів – доносити головні меседжі під час виступів. І нас в цей час чують.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini