30 Серпня, 2022, 15:40

Співпраця з ОЕСР та нові горизонти для українського антикорупційного порядку денного: політична дискусія за участю українських та європейських високопосадовців

У Києві 30 серпня відбулась політична дискусія «Співпраця з ОЕСР та нові горизонти для українського антикорупційного порядку денного» 

за участі європейських та українських високопосадовців. Метою заходу стали підвищення рівня обізнаності щодо співпраці між Україною та Організацією економічного співробітництва та розвитку, укріплення зв’язків з організацією та осмислення шляхів запобігання корупції під час відбудови України у повоєнний період. 

Серед спікерів заходу були, зокрема, Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль, Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн, представники українських антикорупційних організацій, високопосадовці із Польщі, Канади, Великобританії, Литви, США. 

Інформаційний партнер заходу — Медіацентр Україна. 

Пріоритети у розвитку співпраці України та ОЕСР під час вступної промови окреслив Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль:

«Зміцнення відносин з ОЕСР завжди було для України одним з ключовим пріорітетів. Сьогодні ми говоримо про нові горизонти співпраці. Наша мета — набуття повноцінного членства як у Європейському союзі, так і в Організації економічного співробітництва і розвитку. Ми бачимо ці два процеси як такі, що доповнюють одне одного бо знаємо наскільки важливою для ЄС є роль ОЕСР як аналітичного центру розробки найкращих рішень щодо державної політики. Багато років ОЕСР підтримувала нас на шляху до економічних перетворень і модернізації наших державних інституцій та управління. Разом ми досягли   неймовірних результатів у різних сферах».

Матіас Корманн, Генеральний секретар ОЕСР висловився про підтримку України з боку організації та важливість запобігання корупції в процесі повоєнного відновлення України:

«ОЕСР стоїть пліч-о-пліч з Україною. Ми солідарні з народом і демократично обраною владою України. Ми рішуче налаштовані підтримувати відновлення і відбудову України, в координації з іншими міжнародними партнерами, у відповідності до пріоритетів, окреслених українською владою. Ризик корупції — буде важливим питанням для пропрацювання. Корупція може уповільнити відбудову, забрати дуже цінні кошти, підірвати довіру громадськості і цим нашкодити. Відповідно, дуже важливо над цим питанням працювати для економічного зростання».

Україна вже працює над розвитком комфортного середовища для іноземних інвесторів та докладає зусиль для того, щоб довіра світу зростала — запевнив Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. 

«Прозорість — основа довіри. І ми робимо все, щоб довіра до України зростала. Кожен українець бореться на своєму фронті: Збройні сили України, волонтери, медики, рятувальники, держслужбовці, вся українська нація. Але довіра — те, що весь час треба підживлювати. І ми працюємо над цим. Післявоєнна Україна має стати привабливою для інвесторів. Нам важливі інвестиції, а інвестору важливо знати, що його законні права та інтереси захищені. Наші державні інституції повинні викликати довіру інвесторів. Нам важливо не просто відбудовувати Україну. Наша мета — побудувати успішну та комфортну країну з динамічною та розгалуженою економікою та найкращими світовими стандартами, удосконаленим законодавством».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini