Сьогодні є можливість вивести українську металургію на перші місця в світі – Юрій Риженков
В рамках Конференції з відновлення України, яка проходить в Лондоні, була вперше презентована концепція «зеленої» металургії та перетворення сталевої галузі України на «зелену» галузь.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Юрій Риженков, Генеральний директор Групи Метінвест.
«Сьогодні у нас вперше була презентована концепція «зеленої металургії», відбудови України та перетворення сталевої галузі України на «зелену» галузь, декарбонізовану галузь. Я думаю, що це досить цікаво. Ця можливість, вона, на жаль, з’явилася в результаті війни, але це дуже цікава можливість, яка може вивести українську металургію на перші місця в світовій металургії», – повідомив він.
Юрій Риженков наголосив, що сьогодні весь світ йде шляхом декарбонізації, шляхом «зеленої» сталі, і в України є можливість почати все з чистого аркуша і зробити все правильно з самого початку. За його словами, усі металурги, виробники обладнання, а також клієнти, які були присутні, – зацікавлені в тому, щоб це рушило вперед.
«Є багато проблем, які потрібно буде вирішити, – це й регуляторні проблеми, проблем з вартістю капіталу і по-перше, нам потрібно завершити цю війну, нам потрібно перемогти в цій війні, а потім почати будувати. Але, я думаю, що підготовчі кроки можна робити вже зараз, і це те, про що домовилися учасники цього круглого столу», – переконаний він.
Юрій Риженков зазначив, що в питанні «зеленої» сталі в України є можливості стати конкурентною на європейському ринку. Своєю чергою європейські партнери проявляють в цьому питанні свою зацікавленість.
«Всі іноземні партнери розуміють, що коли Україна стане частиною Європейського Союзу, а вона стане частиною Європейського Союзу одразу після перемоги, вони розуміють, що потрібно відбудовувати її одразу як складову частину Європейського Союзу, складову частину європейських ланцюгів виготовлення продукції. І тому вони зацікавлені будувати на тих сильних речах, які є в Україні. Це – залізна руда, це люди, які вміють працювати, і ті самі джерела відновлюваної електроенергії й інше, що може дати Україні ці можливості стати конкурентною на ринку Євросоюзу з «зеленої» сталі», – додав він.
Нагадаємо, що 21–22 червня 2023 року Велика Британія спільно з Україною проводять у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023). Ця конференція стане продовженням циклу щорічних заходів, останній з яких було проведено Швейцарією спільно з Україною в Лугано.
Попередня конференція, яка пройшла вперше під час російської агресії проти України, започаткувала принципи Лугано, що заклали основу для відбудови України та об’єднали зусилля всього світу.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini