27 Квітня, 2023, 15:11

Слідчі проводять перевірку щодо функціонування 55 катівень та місць масового незаконного утримання громадян на деокупованих територіях – представник Генпрокуратури

Сплески виявлення нових фактів жорстокого поводження з населенням трапляються після деокупації територій. На деокупованих територіях відкриваються жахливі подробиці «хазяйнування» ворога і виявляються численні місця масового незаконного утримання українських громадян, а також так звані катівні.

На цьому наголосив представник Офісу Генерального прокурора Денис Лисенко під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На території Київської області на цей час правоохоронцями виявлено 8 системних катівень, через які пройшли десятки людей, і близько 30 з них були вбиті за результатами перебування в цих катівнях. На деокупованій території Харківської області на даний час підтверджено існування 21 катівні. На цей час вже допитано 112 потерпілих, які перебували в цих місцях», – наголосив він.

Що стосується Херсонської області, то на цей час, за словами Дениса Лисенка,  підтверджено існування 11 катівень та 8 місць масового незаконного утримання громадян. 

«Правоохоронцями на цей час вже встановлено 600 потерпілих, які перебували в цих місцях. Більша частина з них допитана і визнана потерпілими в процесуальному порядку», – додав він.

Крім того, представник Генпрокуратури зазначив, наразі правоохоронці по Україні перевіряють інформацію про функціонування 55 місць незаконного утримання громадян та катівень 

«Що стосується загалом ситуації по країні, то слідчими на цей час перевіряються  обставини функціонування 55 місць масового незаконного утримання громадян, а також так званих катівень, які були виявлені на деокупованих територіях. При цьому близько 60 таких місць зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Обставини їх функціонування також досліджуються, проте є певні особливості», – зазначив Денис Лисенко.


Водночас представник Офісу Генерального прокурора підкреслив, що правоохоронні органи України фіксують факти функціонування подібних місць  з 2014 року.

«Наприклад, до моменту початку широкомасштабної агресії нами було встановлено близько 100 таких місць на території окремих районів Донецької та Луганської області.Через які в період з 2014 по 2022 рік пройшли більш як 3 тисячі українських громадян, це і цивільні особи, і військовополонені. І в усіх цих місцях застосовувалися тортури, а також інші форми жорстокого поводження».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini