Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А95", Медіацентр Україна-Укрінформ
Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А95", Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Жовтня, 2022, 13:38

Скорочення видобутку нафти у світі не похитнуло український ринок, експерти прогнозують стабілізацію цін на АЕС вже найближчим часом

Азербайджан, Казахстан та росія прийняли рішення різко скоротити видобуток нафти, що призвело до різкого стрибка цін на паливо. Якщо наприкінці вересня нафта коштувала 85 доларів за барель, то наразі її ціна 97 доларів. Ціна на дизельне паливо збільшилась на 20%, бензин зріс у ціні на 7-8%. 

Про це в Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив Сергій Куюн – директор консалтингової групи “А95”.

“Якби не було цього рішення від країн-видобувачів нафти, то український споживач взагалі б не відчув, що податок був доданий”,- сказав він. 

Однак, вже зараз спостерігається падіння ціни на нафту до 90 доларів за барель: “Український ринок вже стабілізував гуртові ціни на пальне, відповідно, скоро їх буде стабілізовано і на заправках”. 

За словами експерта, сезон активного споживання нафтопродуктів пройдено. Це відбулося без різких скачків у цінах, що говорить про те, що ринок успішно працює за рахунок нових шляхів постачання. 

“Якщо ми спокійно пройшли пік споживання, то так званий “мертвий сезон” не передбачає ніяких проблем з будь-якою маркою палива”,- додав Сергій Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini