14 Травня, 2024, 16:22

Ситуація зі сказом в Україні: У 2024 році зафіксовано один смертельний випадок серед людей

Сказ є гострою заразною інфекційною хворобою, яка, у випадку інфікування вірусом, призводить до летальних наслідків. Зараз реєструються випадки захворювання в і смертей через сказ у в 150 країнах світу, зокрема й Україна реєструє випадки захворювання і смертей, не тільки серед тварин, а й серед людей. Так цьогоріч вже зареєстровано один смертельний випадок  серед людей.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.

«На жаль, ми в Україні реєструємо і смертельні випадки серед людей від сказу. В нас був один смертельний випадок минулого року, ми точно також маємо один смертельний випадок по статистиці в 2024 році», – повідомив він.

За його словами, в середньому за рік 22 тисячам громадян призначається антирабічна допомога.

«В середньому за рік українці звертаються за медичною допомогою, середньозважені показники це – 56-58 тисяч за рік, це звернення українців за наданням медичної допомоги. Але призначається антирабічна допомога, тобто специфічна імунопрофілактика і введення вакцини лише 22 тисячам українців. Це говорить про те, що всі інші випадки вважаються за оцінкою лікаря низькоризиковим, відповідно не потребують відповідної вакцинопрофілактики», – додав Ігор Кузін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini