27 Липня, 2023, 15:30

Ситуація достатньо тривожна – Григорій Плачков про події на ЗАЕС

За останньою інформацією відомо, що п’ятий енергоблок, який був у «стані гарячого зупину», переводять в «стан холодного зупину». Окупанти на станції та незрозуміла їхня адміністрація вже почали переведення  четвертого енергоблока  в «стан гарячого зупину». Така зміна є порушенням всіх діючих ліцензій, які є на четвертий та на п’ятий енергоблоки. І з тією ситуацією, яка склалася на Запорізькій АЕС, це виклики достатньо серйозні.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив очільник Державної інспекції ядерного регулювання, 2017-2021 рр. Григорій Плачков.

Він висловив думку, що такими діями окупанти намагаються змінити енергоблоки, для того, щоб на п’ятому енергоблоці провести якісь ремонтні роботи.

Водночас він наголосив і на тому, що психологічний стан українського персоналу на станції достатньо важкий.

«Є повідомлення, що завезли незрозумілий персонал з інших атомних електростанцій країни–агресора, і знущаються з нашого персоналу, який не погоджується переводити у різні стани енергоблоки Запорізької АЕС. Тому ситуація достатньо тяжка та достатньо тривожна», – зазначив він.

За словами Григорія Плачкова, внаслідок таких дій можуть відбутися непроєктні події. Позаяк завезений окупантами персонал, неліцензований, не проходив тренування. 

«Тому дії персоналу, який не відповідає параметрам ліцензування, вони можуть наробити якоїсь шкоди на четвертому або п’ятому енергоблоці», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini