13 Квітня, 2023, 19:31

Сили ДСНС контролюють ситуацію з паводками та підтопленнями в Україні – Олександр Хорунжий

Ситуація з паводками в Україні контрольована. ДСНС плідно співпрацює з Укргідрометцентром і попереджає як органи місцевої влади, так і громадян про можливі підйоми рівня води.

На цьому наголосив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий під час брифінгу в Медіацентрі Україна– Укрінформ.

«Зокрема такі попередження ми робили перед підйомами, які сталися в останні дні, 12-13 квітня, зокрема. Це ділянки Дністра, Галич–Заліщики. Там продовжуватиметься і наразі підвищення рівня води на 1,2-1,7 метрів над поточними відмітками. Сьогодні-завтра у нас верхній Дніпро в межах країни – триватиме ріст рівнів води на 0,1-0,3 метри. В Чернігівській області вже є вихід води на заплаву і затоплення окремих сільськогосподарських ділянок, ми оголошували помаранчевий рівень небезпеки», – зазначив він.

За словами пресофіцера ДСНС, протягом 12-13 квітня відбулося затоплення заплави та окремих ділянок, зокрема в Новгород-Сіверському, Чернігівському, Корюківському, Ніжинському районах Чернігівської області.

«Станом на 7:00 ранку на сьогодні у нас річка Дніпро підтоплена в Чернігівському районі. 275 господарств у семи населених пунктах. Це саме дворогосподарства, підтоплень житлових будинків немає. Порушене транспортне з’єднання з 9 населеними пунктами», – наголосив він і додав, що для надання допомоги залучаються підрозділи ДСНС, в тому числі два плавзасоби.

Олександр Хорунжий зауважив, що наразі тимчасово припинене транспортне сполучення до 10 населених пунктів Новгород-Сіверського та Корюківського районів.

За словами пресофіцера, лише за 12 квітня силами ДСНС через річку Десна та річку Віть між Новгород-Сіверським та селом Бирине моторним човном було перевезено 37 осіб, а всього з початку робіт – понад 500 осіб.

«І річка Сейм – там також припинено рух транспорту. Тимчасово переправлено на автодорогу Кіпті-Глухів. Відсутнє транспортне сполучення до 9 населених пунктів Ніжинського району. Рух транспорту здійснюється об’їзними шляхами», – додав він.

Резюмуючи пресофіцер наголосив, що ситуація зараз контрольована, сили ДСНС залучені, постраждалих та жертв немає. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini