Швидке реагування на російську пропаганду в регіонах: в Україні розробили методичні рекомендації для регіональних медіа та місцевих органів влади
Значна частина російської дезінформації спрямована на конкретні регіони, області, міста та села України. Аби регіональні медіа та місцева влада мали змогу оперативно виявляти та реагувати на ворожу пропаганду в Україні розробили методичні рекомендації: «Актуальні виклики дезінформації та протидії в регіонах України».
Про це під час презентації в Медіацентрі Україна повідомила Аліна Тропиніна, старша аналітикиня VoxCheck;
«Ми спільно з Центром протидії дезінформації РНБО розробили ці прикладні практичні рекомендації для регіональних медіа та місцевого самоврядування з практичними інструментами, з алгоритмами дій, як реагувати в тій чи іншій ситуації для того, щоб саме був інструментарій для швидкого реагування в тому числі і на російську пропаганду», – зазначила Аліна Тропиніна.
В методичних рекомендаціях йдеться, зокрема, про способи ідентифікації неавтентичного контенту в соцмережах, механізми, які застосовує російська пропаганда для поширення дезінформації, алгоритми дій при виявленні ботів, про інструменти, потрібні для перевірки дезінформації тощо.
«Загалом ми розробляли ці рекомендації, щоб вони були максимально практичними, щоб вони були зручними, їх можна було взяти, відкрити та одразу користуватися. Наприклад, якщо вас щось цікавить і вам потрібно щось перевірити – ви можете одразу знайти цей інструмент у списку і його застосовувати», – пояснила аналітикиня VoxCheck.
Вона зазначила, другим етапом після створення методичних рекомендацій є серія тренінгів у регіонах, де йтиметься про всі інструменти та про те, як користуватися методичними матеріалами.
«Якраз ми і будемо знайомити регіони з цими алгоритмами, і вони матимуть змогу на тренінгах це відчути, спробувати, почути про це і потім підкріплювати за допомогою того, що будуть мати під рукою. Тобто вони і спробують це на тренінгах, і надалі зможуть використовувати та повертатися до того, що вони почули, за допомогою цих посібників» – додала Аліна Тропиніна.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini