Штам коронавірусу «Омікрон» змінився настільки, що не викликає тяжкої кисневої залежності
Штам «Омікрон» зараз зазвичай перебігає як звичайні респіраторна хвороба. Однак він все ж залишається небезпечним, зокрема, для груп ризику.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила лікар-вірусолог, доктор медичних наук Алла Мироненко.
«Що стосується вірусів SARS-CoV-2, які викликають COVID, то з кінця 2021-го початку 2022-го року, коли прийшов штам «Омікрон», то він фактично витіснив всі інші віруси – «Дельта» варіант, «Альфа» варіант. Зараз є лише «Омікрон», при чому циркулює одночасно багато його субваріантів. Але, на щастя, «Омікрон» змінився настільки, в нього накопичилося дуже багато мутацій у спайковому білку, що він не викликає тяжкої кисневої залежності, як це було при попередніх варіантах, у тому ж «Дельта» чи «Альфа», коли люди помирали через те, що не було кисню або не можна було госпіталізувати, або було запізно. «Омікрон» зазвичай перебігає, як звичайна респіраторна хвороба. Але він небезпечний для груп ризику – людей у віці 60-65+ років і для тих, хто має хронічні патології», – пояснила Алла Мироненко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini