Ірина Габерстро, Олена Іваніна, Лілі Таразанова
6 Грудня, 2023, 11:28

Школа соціально-побутової адаптації для дітей з особливими потребами в Одесі шукає приміщення

Центр соціально-побутової адаптації дітей і підлітків терміново шукає приміщення в Одесі: десятки дітей з особливими потребами можуть залишитись без дозвілля.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла голова правління ГО “Інклюлайф”, керівник Центру соціально-побутової адаптації підлітків Ірина Габерстро.

“До останнього моменту спонсори  нам допомагали з орендою будинку на Базарній вулиці, 93. Там в нас була велика кімната та складські приміщення: в нас багато речей для занять. Але нещодавно будинок почав буквально падати, валиться одна стіна: це наслідок обстрілів Одеси влітку. Нам всім йти на вулицю взимку – це нереально. Ми терміново шукаємо приміщення для наших занять”, – повідомила керівниця Центру.

В школі займається 15 дітей і підлітків з особливими потребами. Організатори не беруть гроші за навчання – тільки за комунальні послуги з батьків, які можуть сплачувати внески.

“Ми адаптуємо складних дітей: займаємося спортом, танцями, розвивальними предметами. Постійно допомагаємо нашим українським військовим. Наші діти роблять продуктові набори, сушать борщі. Зараз збираємо подарунки на Різдво. Крім того, разом збираємо допомогу для херсонських жителів та переселенців. В нас шість наставників, які працюють з дітьми. Добре, що звичайні люди приносять нам фарби та все для хендмейду, дякуємо всім нашим дарувальникам”, – зазначила Ірина Габерстро.

Вихованка Центру Лілі Таразанова розповіла, що прийшла в цю школу з багатьма фобіями – боялася людей і собак, темноти, але зараз адаптувалася і вміє спілкуватися з дітьми.

“Центр дав мені більше, ніж школа: там я всього боялася. А тут ми їздимо на екскурсії, висаджували дерева і квіти на схилах. Зараз робимо для наших захисників сухі обіди та подарунки. Мені не страшно. Девіз нашої школи: допомагати тим, хто потребує допомоги більше тебе”, – підсумувала Лілі. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini