5 Червня, 2024, 14:03

Щонайменше в третини населення рф погіршилося матеріальне становище – результати дослідження

Дедалі більша частина населення рф починає відчувати погіршення матеріального становища.

На це вказують результати соціологічного дослідження на території рф, які були представлені в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив політолог Вадим Денисенко, у ході опитування на питання про те, як змінилися доходи, премії, надбавки за останні півроку, на покращення в тому числі суттєве, вказали 32% росіян, 45% зазначили, що нічого не змінилось, і 23% вказали на погіршення ситуації.

Водночас 20% росіян вказали що шукали та знайшли додаткову роботу або підробіток, 18% – шукали та не знайшли.

«Тобто ми можемо в цілому казати про те, що 38% змушені шукати додаткову роботу, а значить можемо приблизно говорити, що як мінімум третина населення російської федерації відчуває погіршення свого життя та змушене шукати підробітки й думати про те, як виживати далі», – пояснив Вадим Денисекно.

Крім того, в ході дослідження вдалось виявити, що 63% росіян на сьогодні взагалі не мають збережень.

«Ми запитали про те, чи є у вас збереження, чи є відкладені гроші на випадок втрати роботи тощо. Про те, що немає збережень відповіли 46%. Фактично половина населення говорить, що в них немає ні копійки грошей навіть на один місяць збережень. На 1 місяць – 17% від місяця до півроку – 17%. В цілому перші два пункти – це найнижчий рівень життя у людей, які розуміють, що в них в перспективі немає нічого, якщо вони втрачають роботу. В сумі можна сказати, що 63% росіян на сьогодні взагалі не мають збережень. І це насправді ключова цифра того, що насправді відбувається з економікою та економічним становищем в рф», – зазначив Вадим Денисенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini