Аналітикині Громадянської мережі ОПОРА, Медіацентр Україна-Укрінформ
Аналітикині Громадянської мережі ОПОРА, Медіацентр Україна-Укрінформ
17 Травня, 2023, 16:52

Щонайменше 46 українських інтернет-провайдерів були змушені припинити свою діяльність на тимчасово окупованих територіях – дослідження громадянської мережі ОПОРА

Наразі на тимчасово окупованих територіях діє 11 «сірих» інтернет-провайдерів.

На цьому під час презентації дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА Анастасія Романюк. 

«По-перше, ще з 2014 року росіяни вдавалися до, з одного боку, розкрадання та захоплення обладнання та офісів українських інтернет-провайдерів та мобільних операторів. Частина з них була просто захоплена. Інша частина була змушена підключити трафік до російського інтернету під загрозою тортур з боку росії, шляхом шантажу та інших форм насильства. Таким чином наразі відомо, що щонайменше 46 інтернет-провайдерів були змушені припинити  роботу на тимчасово окупованих територіях», – повідомила Анастасія Романюк.

Вона наголосила, що зараз на тимчасово окупованих територіях діють 11 «сірих» місцевих інтернет-провайдерів.

«І після початку повномасштабного вторгнення, коли, на жаль, площа тимчасово окупованих територій збільшилася, то росія методично підключає тих провайдерів, які до цього працювали на території так званих ДНР та ЛНР. А також ремаршрутизує трафік через системи, прокладені через Кримський півострів».

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням: https://www.oporaua.org/report/polit_ad/24714-informatsiinii-prostir-tot-obmezhennia-ukrayinskikh-resursiv-ta-okupatsiini-prorosiiski-alternativi

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini