Щонайменше 260 тисяч українських дітей потрібно захистити від кору – в Україні стартувала загальнонаціональна програма вакцинації
На сьогодні щонайменше 260 тисяч дітей потрібно вакцинувати від кору. Упродовж літнього періоду запланована вакцинація дітей від хвороби, аби вже до 1 вересня поточного року вони отримали свій захист. Наразі в країні є все необхідне для успішного проходження кампанії з вакцинації.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Він зокрема зауважив, що з боку Міністерства охорони здоров’я, з боку центрів профілактики та контролю хвороб постійно проводиться оцінка ризиків. І зараз серед вакцинокерованих інфекцій найбільший ризик становить кір. Позаяк це гостра інфекція, яка дуже швидко передається. За словами головного санітарного лікаря, 9 з 10 невакцинованих дітей мають ризик інфікуватися після контакту з хворою на кір людиною.
«Спалах кору в Україні був з 2017 по 2019 роки, і це доволі масивний спалах, який держава намагалася владнати упродовж трьох років Сумарно майже 115 тисяч дітей була уражена кором упродовж цього спалаху. І незважаючи на те, що він почався з 2017 року на рівні декількох тисяч випадків на західній Україні, він потім перекинувся на всі інші області і дійсно захопив доволі широкі верстви населення. Війна та ті обмеження, які в нас були під час коронавірусу дійсно сприяли тому, що певна частина родин не зверталася, або не пройшла вакцинацію відповідно до національного календаря щеплень», – зауважив він.
За словами Ігоря Кузіна, від початку року була проведена необхідна верифікація даних щодо того, яку кількість дітей потрібно вакцинувати від кору, аби уникнути спалаху інфекції. Так, зауважив він, це щонайменше 260 тисяч.
«Починаючи з початку року була проведена верифікація цих даних. Ми маємо наразі щонайменше 260 тисяч дітей, яких треба вакцинувати. І допоки ми не вакцинуємо цих дітей, ми будемо мати ризики повноцінного спалаху кору. Тому для Уряду зараз дуже важливо, щоб упродовж літнього періоду, до 1 вересня цього року, допоки діти не пішли до школи, вони отримали свій захист, отримали вакцину. І зараз у нас є абсолютно все для того, щоб ця кампанія була успішною», – пояснив він.
Головний державний санітарний лікар зазначив, що в Україні вже є достатня кількість європейської вакцини, оновлене холодове обладнання для проведення вакцинації, декілька тисяч одиниць холодильного обладнання було поставлено на рівень кожної області, на рівні усіх центрів первинної усіх центрів первинної медико-санітарної допомоги. На рівні областей команди готові до такого старту.
«Упродовж минулого тижня відбулися фінальні заходи підготовчі, вакцина була розвезена на територію усіх областей, була підготовлена інфраструктура з вакцинації також проведені необхідні останні навчальні заходи, тому відсьогодні, відзавтра можна йти й отримувати вакцинацію», – зазначив Ігор Кузін.
Водночас, під час обговорення старту кампанії вакцинації від кору, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я Андрій Пашинний зазначив, що згідно з наявними даними, кількість осіб у віці від 2 до 17 років, які не отримали лише першу чи другу дозу, або й обидві дози вакцини від кору, становить майже 216 тисяч осіб.
«Згідно з попередньою верифікацією осіб, діти від 2 до 17 років, загальна кількість осіб, які не отримали лише першу або другу дозу, або першу й другу дозу становить майже 216 тисяч осіб. І в рамках вакцинальної кампанії заплановано проведення 262 тисяч доз», – пояснив він.
Він також зазначив, що для проведення кампанії будуть використовуватися всі наявні платформи вакцинації
«Це і постійно діючі пункти щеплення в закладах охорони здоров’я, це саме центр первинної медико-санітарної допомоги. Це і центри вакцинації населення, які були задіяні під час ковідної вакцинації, а також мобільні бригади. Щодо мобільних бригад у нас особливий акцент. Тому що це буде задіяно і для вакцинації в освітніх закладах, і для вакцинації внутрішньо переміщених осіб. Щодо ВПО ми маємо дані з кожного регіону, яка у нас є кількість осіб. І ми маємо на рівні кожного регіону певні заходи щодо щеплення цих осіб. Щодо постійних пунктів щеплення – це майже 2600 пунктів щеплення, по мобільних бригадах – 318 мобільних бригад є утворених і 72 центри вакцинації населення», – додав Андрій Пашинний.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini