14 Квітня, 2024, 20:06

Щонайменше 18 журналістів перебувають в російському ув’язненні

Їх звинувачують у тероризмі чи інших вигаданих злочинах. Наразі вдалося ідентифікувати 98 посадовців окупаційної адміністрації, які причетні до переслідувань журналістів – це російські судді, прокурори та представники ФСБ.

Про це під час Другої Чорноморської безпекової конференції розповіла Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи.

“росія продовжує незаконно утримувати цивільних журналістів, звинувативши їх у тероризмі. Наразі відомо про щонайменше 18 медійників, які сидять у тюрмах. Їм відмовляють у наданні медичної допомоги”, – сказала вона.

Голова правління Кримської правозахисної групи наголосила, що після окупації Херсонської області у 2022 році, російські військові викрадали журналістів із Херсону, вивозили їх до Криму та звинувачували у співпраці з українськими військовими.

За словами Ольги Скрипник, після окупації Криму, кількість медіа на півострові зменшилась у 12 разів. Ті медіа, які залишились працювати на окупованому півострові, працюють лише в інтересах окупаційної адміністрації.

“Після окупації росією Криму, окупаційна адміністрація не продовжила ліцензію медіа, які працювали на півострові. Відповідно до окупаційного “законодавства”, після 2015 року в Криму було зареєстровано 232 медіа. До окупації Криму на півострові працювало понад три тисячі медіа. Звісно, що всі вони працюють на гроші окупантів, тобто, не говорять про проблемні питання, не висвітлюють наступ на свободу слова чи не говорять про порушення прав кримчан”, – сказала вона.

#CrimeaPlatform

#ExpertNetwork

#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini