31 Травня, 2022, 13:25

Щоб подолати паливну кризу, потрібен нафтопровід із Балтійського моря та переробні підприємства на заході країни — Асоціація «Нафта і Газ України»

Усунути дефіцит пального лише за рахунок поставок автомобільними шляхами —  неможливо.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова правління Асоціації «Нафта і Газ України», генеральний директор нафтогазового консультаційного центру «Ньюфолк» Андрій Закревський. Загалом, Україні бракує 5 млн тонн палива на рік. 

«Ланцюги постачання залізницею — під військовим тиском. Замінити все це автомобільним транспортом дуже складно. І причина не лише в адміністративних труднощах. Черги на кордонах, коли до них потрібно додати ще 3 тисячі бензовозів, тільки збільшаться. Тож зараз треба не дивитися на бензовози, чи відновлення залізничних колій, а прокладати нафтопроводи з портів Балтійського моря», — каже Андрій Закревський. 

Крім того, за його словами, на території західних регіонів України потрібно розгортати мобільні комплекси з переробки нафтопродуктів. Зокрема, необхідно стимулювати малий бізнес на виробництво палива.

«Треба невеликі мобільні комплекси, на які навіть шкода витрачати ракету вартістю 5-7 млн доларів», — певен голова правління Асоціації «Нафта і Газ України».

Щоб втілити всі ці кроки в життя, за словами експерта, Україні потрібно вже зараз внести необхідні зміни в законодавство.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini