12 Липня, 2023, 15:32

«Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» – стартувала реєстрація на всеукраїнський онлайн-забіг

Напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відбудеться щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України».

Подробиці щодо мети, старту реєстрації та проведення забігу обговорили під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Основна дата забігу – 26 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Через повномасштабне вторгнення забіг буде проходити онлайн. Реєстрація розпочинається відсьогодні, 12 липня, і триватиме до 20 серпня. Учасники можуть зареєструватися на дистанцію 2, 5 та 10 км за посиланням. 

Крім того реєстрація буде у групах Фейсбук: Відкриті тренування «Ветеранська десятка» та Щорічний забіг – Шаную воїнів, біжу за героїв України.

В рамках акції, кожен учасник має пробігти обрану ним дистанцію із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за вільну Україну та поділитися у соціальних мережах історією про Героя за яких біжить з хештегами  #БіжуЗаГероя_2023  та  #забіг2023.

Оскільки забіг проводиться онлайн, учасники можуть самостійно обирати маршрути.  Однак, запланована можливість бігти і з групою на Трухановому острові в Києві, інформацію щодо групового старту організатори будуть надавати додатково.

Під час обговорення заходу, начальниця відділу Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів України Світлана Строкач наголосила на важливості проведення таких акцій.

«Подібного роду заходи є вкрай необхідними для нашої країни сьогодні, адже це – практична реалізація політики вшанування пам’яті. Це вже традиційно дозволяє нам реалізувати такі важливі завдання як віддати шану та повагу, пам’ятати про родини загиблих. Це – популяризація серед ветеранів війни здорового способу життя, це психологічна та фізична реабілітація ветеранів війни та діючих військовослужбовців. Це – об’єднання українського народу навколо такої важливої мети, як вшанування пам’яті та гідне ставлення до діючих захисників та ветеранів. Цей захід є можливістю долучитися до одного з проявів шани та поваги до загиблих героїв», – зазначила вона.

Водночас головна тренерка Національної ради спортивної реабілітації захисників України, головна суддя забігу Наталя Крушинська зауважила, що цей забіг не є змаганням, а головна його ціль – вшанування пам’яті полеглих героїв.

«Це не спортивні змагання. Основна ціль цього забігу – вшанування пам’яті, і дуже важливо зараз писати історії героїв, за яких будуть бігти, робити хештеги #забіг2023 та #БіжуЗаГероя_2023. Запрошуємо всіх доєднуватися до забігу», – додала вона.

Нагадаємо, що акцію у 2018 році започаткував Олег Дурмасенко батько загиблого героя російсько-української війни – «кіборга» Олексія Дурмасенко, спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком. Цього року до проведення забігу вже втретє долучилося  Міністерство у справах ветеранів України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini