Сергій Куюн: Рішення про скорочення видобутку нафти – це удар в спину
Скорочення видобутку нафти, про які оголосили Саудівська Аравія, росія та інші країни-експортери нафти з групи ОПЕК+, призведе до зростання цін та дасть можливість рф заробляти.
Таке переконання під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.
«Тільки-но ринок стабілізувався, тільки-но ціни згасли – знову маємо імпульс для їх зростання. Дійсно, ціна зросла до 85 доларів за барель, тобто більш як на 10%. Подорожчали нафтопродукти. На внутрішньому ринку теж у нас була реакція в опті. Там ціна на дизпальне піднялася більш як на гривню. Поки що такого стрибка немає і він стримується величезними запасами», – зазначив він.
За словами експерта, з одного боку, рішення про скорочення видобутку рано чи пізно призведе до зростання цін. З іншого ж – це фактично допомога росії, яка через підвищення цін на нафту отримає більші доходи від свого експорту.
«Ситуація виглядала дуже непогано, тому що нафтові та нафтопродуктові санкції, які були вже задіяні, почали працювати. Ми бачимо, що російські танкери шукали будь-які шпарини для того, щоб вийти на світовий ринок, переорієнтувалися на нові для себе віддалені регіони. Це означало, що вони мали за свій рахунок привезти і там ще й з дисконтом продати. Якщо світова ціна була 50-75 доларів, то росіяни продавали нафту по 45-50 доларів за барель. На них сильно тиснули ці санкції і нові реалії», – пояснив експерт.
Сергій Куюн зауважив, що після таких заяв росіяни зможуть продавати нафту дорожче і відповідно будуть частково зруйновані ті зусилля, які були докладені, щоб ввести в дію санкції проти рф.
«Я вважаю це ударом в спину від саудитів і сподіваюся, що буде знайдена відповідь, яка або втримає ціни, або зможе повернути їх на колишній, нижчий рівень».
Нагадаємо, що 3 квітня низка країн альянсу ОПЕК+, в тому числі, Саудівська Аравія і рф, оголосили про додаткове скорочення видобутку. За підрахунками, загальне зниження нафтовидобутку становитиме приблизно 1,657 млн барелів на день, з них по 500 тисяч барелів на день припаде на лідерів угоди – рф і Саудівську Аравію.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini