Фото Медіацентр Україна – Одеса: Драган Шормаз, депутат парламенту Сербії (2001-2022), колишній член парламентського комітету оборони та безпеки
3 Жовтня, 2023, 16:01

Серби підтримують росію через пропаганду та незнання історії – колишній депутат сербського парламенту

А також через політику нинішнього керівництва країни. Таку думку на брифінгу у Медіцентрі Україна – Одеса висловив Драган Шормаз, депутат парламенту Сербії (2001-2022), колишній член парламентського комітету оборони та безпеки.

“Мешканці Сербії не знають історії України та історії її взаємовідносин з росією. Не знають, як з’явилася москва. Не знають, що Україна у 1990-ті роки допомогала Сербії більше, ніж росія. Допомагала харчовою продукцією, нафтою, не визнає незалежність Косово. Допомагала підтримувати наш повітряний флот. Але люди цього не знають, тому що дуже сильна проросійська пропаганда”, – розповів екс-нардеп.

На думку пана Шормаза, приблизно половина населення Сербії вважає росію другом Сербії через пропаганду президента Сербії Александра Вучіча. І це попри те, що 70% економіки Сербії залежить від ринку Європейського Союзу, 21% – від балканських країн, і лише 9% – від інших країн, у тому числі росії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini