15 Листопада, 2023, 15:36

СБУ та Офіс Генпрокурора розслідують факти публічних закликів до вчинення геноциду проти українців 

За геноцидну риторику, яку провадить рф щодо українського народу, передбачена відповідальність відповідно до Конвенції ООН. І наразі в Службі безпеки України та в Офісі Генерального прокурора здійснюються відповідні розслідування щодо злочину геноциду, зокрема, публічних закликів до його вчинення.

Про це повідомив заступник директора «департаменту війни» ОГПУ Тарас Семків під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«В Службі безпеки України здійснюється відповідне досудове розслідування, а Офісом Генерального прокурора процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення геноциду, в тому числі що стосується публічних закликів до вчинення геноциду», – зазначив він і додав, що наразі  розслідування здійснюється різними напрямками.

Водночас він зауважив, що позаяк президент рф, прем’єр-міністр і міністр закордонних справ наділені певним дипломатичним імунітетом, то можливості  притягнути їх до відповідальності в Україні немає. Однак тут можуть допомогти міжнародні інституції, створення трибуналу по злочину агресії і відповідні рішення Міжнародного кримінального суду. 

Своєю чергою в Україні, наголосив Тарас Семків, потрібно проводити системну роботу, використовувати системні дослідження для того, щоб жоден з пропагандистів і жоден з тих, хто зараз не просто працює проти України, а вчиняє міжнародні злочини, не був забутим, і отримав своє рішення про притягнення до відповідальності.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini