Фото Медіацентр Україна – Одеса: Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету
17 Серпня, 2023, 16:11

Румунський експерт не виключає, що країна допоможе Україні в організації нового “зернового коридору”

Проте навряд чи це буде військова допомога. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Клаудіу Діджерату, незалежний експерт та доцент історичного факультету Бухарестського університету.

Він розповів, що уряд Румунії вже зобов’язався допомоги Україні експортувати агропродукції через румунські порти, внутрішні водні, автомобільні та залізничні шляхи.

“Ми не виключаємо можливість нашої допомоги в організації нового гуманітарного, “зернового коридору” на морі. Але коли мова йде про ці коридори, то треба координувати зусилля з партнерами по НАТО, адже росія може атакувати комерційні судна. Треба докласти дипломатичні зусилля. Росія хоче “продати” поновлення “зернової угоди” та отримати щось для себе”, – зазначив експерт.

Він додав, що Румунія не може допомогти своїми збройними силами забезпечити роботи такого коридору без спроможності флоту.

“Певні задачі можна забезпечити морськими дронами, але цього недостатньо. Але ми готові надавати Україні безпекову  та розвідувальну інформацію”, – розповів доктор Діджерату.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini