14 Грудня, 2023, 14:09

Розвиток цифрової безбар’єрності в Україні може бути швидшим, ніж в Європі, однак на це підуть роки

У порівнянні з європейськими країнами, розвиток безбар’єрності у цифровій сфері в Україні може рухатися швидше. Однак, все одно, це займе не один рік.

Таку думку під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ досліджень щодо цифрової вебдоступності висловив їх автор, експерт UNDP із питань цифрової доступності Дмитро Попов.

«На жаль, я не думаю, що це буде дуже швидко. Навіть дивлячись на Європу, там також це не так швидко розвивається., лише в 2016 році була прийнята директива про державні сайти, а до приватних компаній вимоги починають діяти з 2025 року. Оскільки нам не потрібно розробляти стандарти та директиви, вже є готові напрацювання, ми можемо їх застосовувати, то я думаю, в нас це може рухатися швидше. Однак на це точно підуть роки», – пояснив він.

 Дмитро Попов зауважив, що окрім ухвалення законів та стандартів, важливі також інформування та навчання спеціалістів з вебдоступності, які могли б її надалі впроваджувати.

«Прийняти закони, прийняти стандарти – це добре, однак дуже важливе інформування людей. В нас не вистачає спеціалістів, і, до речі, це така світова проблема. Коли я досліджував, як відбувається моніторинг в інших країнах, то всі у звітах зазначають, що їм не вистачає спеціалістів з вебдоступності. Тому дуже важливо не лише законодавство, а також освіта, навчання людей, спеціалістів, які могли б впроваджувати цифрову безбар’єрність», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini