Розвиток економіки в Одеській області: гранти дають на переробні підприємства, закладку садів, парники та ІТ
За словами тво директора департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОВА Олексія Дмитренка саме за такими напрямками підприємці можуть розраховувати на бюджетні кошти на Одещині. Таку заяву він зробив під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.
Гранти для розвитку переробного підприємства
Заявникам на умовах співфінансування надається до 8 мільйонів гривень безповоротної допомоги. Учасниками можуть стати суб’єкти господарювання, які вже мають бізнес у сфері перероблення (деревообробка, меблеве виробництво, агроперероблення, металообробка, виробництво будматеріалів тощо), або хочуть запустити нові проєкти.
По Одеській області за даними на 06.10.2023 року погоджено 3 гранти на суму 20 459 662 гривень. Вже отримано 2 гранти на суму 12 596 962 грн.
Державне фінансування закладки саду
За цією програмою також діє принцип співфінансування. Держава дозволяє підприємцям залучити від 140 тисяч до 400 тисяч гривень за гектар насаджень. Одержувачі грантів повинні мати або власну земельну ділянку, або землю в користуванні щонайменше на 25 років).
По Одеській області станом на 06.10.2023 погоджено 6 грантів на суму 23 028 900 гривень.
Отримано 3 гранти на суму 14 290 000 гривень на вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників.
Кошти для розвитку тепличного господарства
За цією програмою діє також принцип співфінансування. Розмір безповоротного гранту – до 7 мільйонів гривень для створення нового або розвитку існуючого тепличного господарства. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю.
По Одеській області станом на 06.10.2023 року погоджено 1 грант на суму 7 000 000 гривень.
Грант на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей
Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Його може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.
Розмір гранту може становити:
– до 250 тисяч гривень — подати заяву можуть лише ветерани. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце;
– до 500 тисяч гривень — подати заяву може чоловік або дружина ветерана. Програма покриває до 70% вартості проєкту, а одержувач гранту має створити 2 робочі місця;
– до 1 мільйону гривень — подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП від 3 років. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця, два з яких повинні зайняти учасники бойових дій.)
По Одеській області станом на 06.10.2023 року погоджено 1 грант на суму 495 000 гривень.
Реалізація експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ»
Прийом заявок через портал Дія поки ще не оголошено. Учасниками програми можуть стати представники сфери IT та стартапери та отримати до 3,5 мільйонів гривень за умов створення не менше п’яти робочих місць.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini