Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”
26 Вересня, 2023, 17:45

Розповіді, що деякі обстріли, – це помста за роботу ЗСУ, це частина інформаційної війни – експерт

В росіян є план середньо-строкового планування ударів по об’єктах на території України, за яким вони і працюють. Спочатку визначаються об’єкти для ударів, проводиться візуальна дорозвідка, формується завдання на ураження із визначенням яка сама зброя і компонента буде використовуватись…. Весь процес може тривати декілька днів або навіть тижнів, вважає військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Таку думку він висловив на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.

“Наприклад був вранці вибух на Кримському мосту, а вже ввечері ракети Х-101 і Х-555 летять в бік Києва в кількості 30-40 одиниць. Водночас в z-пабліках розповсюджується думка, що це помста за Кримський міст. Або стається вибух в Севастополі, знищується корабель. І після цього “Калібри” або дрони-камікадзе летять в напрямку Одеси чи Ізмаїла. І знову розкручується в z-пабліках теза, що це нібито помста за знищений корабель. Але минуло лише декілька годин”, – говорить Коваленко. Він припускає, що дорозвідку можуть скоротити, щоб підлаштуватись під якусь подію, але все одно визначення потребуватиме декілька днів, а не годин“.

“Росія використала удар по закинутому готелю в Одесі, щоб розповсюджувати наративи, які не відповідають дійсності. Готель на морвокзалі не використовувався як штаб, не використовувався як центр прийняття рішень чи місце, де б принаймні базувались уявні найманці зі США, Польщі тощо. Росія демонструє фото з минулих років, коли там розвантажувались “хамери” та інша техніка від США. І таким чином або вони виправдовують свій злочин, або опинились в омані своєї агентурної мережі”, – вважає Коваленко. На його думку, в Одесі продовжує працювати міцна мережа проросійських елементів – вони знімають роботу ППО і результати влучань та передають або z-паблікам або російським кураторам, задля уточнення результатів атак“. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini