10 Липня, 2024, 13:18

Розмінування Чорного моря: на якому етапі ведеться робота та як до процесу може приєднатися Україна

Наразі формуються плани щодо проведення конкретних розмінувальних робіт у Чорному морі. Вже минулого тижня для цього зі Стамбула вийшло п’ять кораблів. Наразі до ініціативи долучені три країни-члени НАТО, однак Україна також планує долучитися до розмінування Чорного моря.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Насправді тільки зараз формуються плани з проведення конкретних розмінувальних робіт. Минулого тижня зі Стамбула вийшло п’ять кораблів: по одному кораблю з боку Болгарії та Румунії, це якраз мінні тральщики, і також три кораблі турецьких, які починають, умовно кажучи, підготовку до проведення зони розмінування. Чітка зона була визначена на відповідних картах, яка стосується здебільшого міжнародних вод в західній частині Чорного моря», – зазначив він. 

За словами Василя Боднара, питання про розширення ареалу і приєднання нових учасників наразі є також на порядку денному. Він нагадав, що Україна також свого часу звернулася з пропозицією про приєднання до цієї ініціативи, наразі це питання перебуває на розгляді сторін.

Крім того, додав Василь Боднар,  деякі країни НАТО також висловлювали зацікавленість в тому, щоб хоча б на рівні офіцерів зв’язку брати участь в цій ініціативі. 

«Для нас це дуже корисна ініціатива, оскільки вона дозволяє створити більш безпечний простір для проходу кораблів. І безперечно, що пройде час і ми також до цього приєднаємось, оскільки це в нашому інтересі, особливо проводити розмінування в територіальних водах України. Поки що ця ініціатива йде під егідою НАТО як елемент регіональної відповідальності трьох країн-членів НАТО і концентрується саме на тому, щоб створити більш безпечні умови для нашого коридору, яким користуються кораблі для вивозу продукції, а також для того, щоб консолідувати міжнародні зусилля на темі розмінування в Чорному морі. Безперечно ми будемо доєднуватися до цього спочатку без участі кораблів чи без участі технічного складу, але можливо це будуть офіцери зв’язку чи шляхи комунікації з турецькою стороною. І звичайно, в майбутньому, я сподіваюся, що в нас будуть такі спроможності, щоб брати участь як повноправний член, оскільки Україна є прибережною державою Чорноморського регіону і звичайно кандидат на члени в НАТО», – додав Василь Боднар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini